Food Eurasia- 2024

 

Food Eurasia 2024 Hakkında

Food Eurasia 11. Konya Gıda, İçecek, Gıda Teknolojileri, Ambalaj ve Market Ekipmanları Fuarı, Konya Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde gıda sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getiriyor. Fuarda temel gıda ve içecek üreticileri, şekerleme-kuruyemiş, et, tavuk, süt ve süt ürünleri üreticileri ayrıca mağaza ve market ekipmanları üreticileri yer alıyor. Fuar süresince sektördeki en son ürünleri ve yenilikleri öğrenme, yeni iş bağlantıları kurma ve sektörün önde gelen firmaları ile mevcut bağlantılarınızı güçlendirme fırsatı sunuyor.

Food Eurasia 2024 Bilgileri

Tarih: 20-23 Kasım 2024
Konum: Konya - Türkiye
Yer: KONYA TİCARET ODASI - TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi


FOOD EURASIA 2024'Ü NEDEN ZİYARET ETMELİSİNİZ?

Konya’da Gıda Sektörü

Konya, Türkiye'nin gıda üretimindeki üstünlüğü ve lider konumuyla öne çıkıyor. Gıda sektöründe stratejik bir üretim merkezi olan Konya, Türkiye'nin tahıl ambarı olarak bilinir ve 4 adet şeker fabrikası ile Türkiye şeker üretiminin yaklaşık %35'ini karşılıyor. Konya, üretilen un miktarında da öne çıkarak, Türkiye'deki unlu mamul işletmelerinin %7,9'unu barındırarak sektördeki gücünü ortaya koyuyor. Yumurta üretiminde Türkiye genelinde %20'lik bir payla Konya lider konumdadır. Güçlü tarımsal ve hayvansal altyapısı sayesinde üretimde gerekli olan hammaddelerin büyük bir kısmını kendi kaynaklarıyla karşılıyor. Bu sayede çikolata ve şekerleme üretiminde de önemli bir yere sahip olan Konya, bu alanda %8'lik bir paya sahiptir ve Türkiye'nin şekerli ürün dış ticaretinde önemli bir şehirdir. Son yıllarda artan yatırımlar, sektördeki üretim kapasitesi artışı ve teknolojik gelişmeler ile Konya gıda sektörünün lokomotif şehirlerinden birisidir.

Güçlü İlişkiler, Güçlü İş Birlikleri, Güçlü Gelecek!

TÜYAP Tüm Fuarcılık A.Ş tarafından, Konya Ticaret Odası, Konyalı Sanayici ve İş Adamları Derneği (KONSİAD) ve KOSGEB’in sağladıkları değerli destekler katılımcı ve ziyaretçilere eşsiz deneyim sunuyor.

Fuar Organizasyonunda 45 Yıllık Deneyim

1979 yılında İstanbul'da kurulan Tüyap, Türkiye'de fuar sektörünün öncüsü olmuş ve fuar organizasyonunun düzenli bir etkinliğe dönüşmesinde aktif bir rol üstlenmiştir. Tüyap Fuarcılık Grubu, geniş bir sektör ve endüstri yelpazesine yönelik ticari etkinlikler düzenlemektedir. Sekiz şehirde faaliyet gösteren ve 100'den fazla profesyonel kuruluşla uzun vadeli işbirlikleri kuran Tüyap, rakiplerinden ayırılarak farklılığını ortaya koymaktadır.


  FOOD EURASIA 2024'TE STANT ALANI KİRALAMAK İÇİN TIKLAYINIZ